Moje články

30. 08. 2014

Bezpečí v ulicích je pro nás prioritou

Sociální demokracie na Praze 8 vnímá problematiku bezpečí občanů a návštěvníků Prahy 8 jako svou prioritu. Program sociální demokracie dlouhodobě prosazuje zvýšení počtu strážníků a policistů v ulicích. Dle našeho názoru bez lidského faktoru, strážníka v ulicích, zvýšit pocit bezpečí nelze. Bohužel jako zástupci opozice jsme byli dvě funkční období svědky toho, jak jsou prostředky na bezpečnost jdoucí až ke stovkám milionů korun věnovány do rozšiřování kamerového systému. Rád bych zde připomněl, že jsme proti …

pokračování

19. 10. 2011

Potřebujeme novou radnici nebo jenom utratit peníze?

Stavba nové radnice – nového administrativního centra na Palmovce vyvolává poměrně emotivní reakce. Rada Městské časti Praha 8 se souhlasem zastupitelů za Volbu pro Prahu 8 a části zastupitelů KSČM podporuje mohutnou stavbu za bezmála jeden a půl miliardy, kde vedle zázemí pro úředníky Městské části Praha 8 budou volné kanceláře, supermarket a obchodní prostory, které Městská část plánuje pronajímat. Návratnost takové investice by dle místostarosty Šustra měla být zhruba 27 let. Výše uvedená doba návratnosti …

pokračování

12. 09. 2011

Vedle represe bychom měli nabízet i pomocnou ruku

Všichni je známe a každodenně kolem nich chodíme. Hovořím o bezdomovcích, či sociálně vyloučených, kteří posedávají na lavičkách poblíž zastávek metra či obchodních domů společně s krabicí levného vína a více či méně obtěžují kolemjdoucí. Bezdomovce můžeme rozdělit do dvou skupin, ty, kteří se vnějšími okolnostmi, možná i vlastním zaviněním ocitli na kraji společnosti, ale chtějí s tím něco dělat.

Právě těm by měla společnost pomoci, ať již nabídkou vhodných pracovních příležitostí, zejména formou veřejných prací, …

pokračování

07. 11. 2010

Dá se vylepšit komunikace radnice s občany?

Článek, ve kterém se zamýšlím na změnami práce Úřadu naší městské části, které by měly za následek zlepšení úrovně komunikace s obyvateli naší městské části.

Pokud bychom si vytvořili žebříček informační otevřenosti jednotlivých úřadů, nepochybně by se Úřad Městské části Praha 8 neumístil v první desítce. Jak to tedy napravit? Jakým způsobem se veřejnost může dozvědět více o aktivitách úřadu, o poskytovaných službách či jak na úřadě něco vyřídit? Samozřejmě úřad vydává měsíčník Osmička, úřad má …

pokračování

28. 09. 2010

Bezpečí na Osmičce?

Článek na téma úrovně bezpečí v Praze 8.

Zajištění bezpečí na území naší městské části v následujících letech chceme klást nejvyšší prioritu. Bezpečnost a ochrana před násilím patří mezi základní lidské potřeby a nikdo jistě nechce žít tam, kde bude mít obavy o svůj život, majetek či zdraví svých blízkých. Každý z nás chce mít jistotu, že na ulici je bezpečno, svůj automobil nalezneme ve stejném stavu tam, kde jsme jej zaparkovali a dovolenou si nechceme …

pokračování

12. 09. 2010

Jsme dostatečně chráněni před útoky vandalů?

Článek zamýšlející se nad zvyšujícím se počtem vandalských útoků. Autor je členem bezpečnostní komise RMČ Praha 8.

Před několika dny jsme mohli sledovat díky kamerovému systému takřka v přímém přenosu, jak neznámý vandal poničil sochu hvězdáře Staroměstského orloje. Protože je tato památka pod permanentním dohledem, kamerový systém zaznamenal, jak útočník na orloj hází obsah odpadkového koše. Na místo obratem dorazili městští strážníci, vyslechli skupinku cizinců, ale po podání vysvětlení nebyl pachatel zjištěn. Díky kamerovému systému máme …

pokračování

25. 02. 2010

Letošní zima není pro pražany idylická

Článek, kde zmiňuji důsledky nestandardního průběhu letošní zimy.

Letošní leden přinesl Pražanům velkou sněhovou nadílku, to by nebylo překvapivé, sníh už prostě k zimě patří. Trochu překvapivé však je, že je téměř konec února a množství sněhu v ulicích mimo centrum se příliš nezměnilo. Nemá na to vliv ani tak stálé zimní počasí a teploty pod bodem mrazu, které nepřejí přirozenému úbytku v podobě oblevy, ale spíš tzv. Kuberova chodníková novela. Od Nového roku jsou totiž …

pokračování

22. 09. 2009

Přínosy a otazníky nad projektem Bezpečná Osmička

Jedním ze základních atributů spokojeného života je i trvalý pocit bezpečí, především jistota, že můj majetek, zdraví a život je dostatečně chráněn před působením negativních jevů. Téměř každý z nás se již stal obětí trestného činu nebo alespoň zná někoho ve svém okolí, komu bylo vykradeno či odcizeno auto, byl mu během víkendu vykraden byt, či jej přepadli na cestě z práce. Trestné činnosti nebyla ušetřena ani Městská část Praha 8. V poměrně nedávné minulosti …

pokračování

16. 09. 2008

Jaká je cena našeho bezpečí?

Jako předseda komise pro bezpečnost a veřejný pořádek Rady Městské části Praha 8 se poměrně často setkávám s žádostmi občanů, kteří upozorňují na bezpečnostní rizika a častá porušování obecně závazných právních předpisů ve svém okolí. Často občané požadují vyřešit nadměrný hluk v okolí restaurací a heren stanovením obligatorní zavírací doby, zamezit a pokutovat znečišťování chodníků psími exkrementy a dožadují se vytlačení osob se sociálními problémy z okolí stanic metra apod. Bohužel musím konstatovat, že městské …

pokračování

15. 06. 2008

Bezpečnostní situace na Praze 8

Jako předseda komise pro bezpečnost a veřejný pořádek Rady Městské části Praha 8 se poměrně často setkávám s žádostmi občanů, kteří upozorňují na bezpečnostní rizika a častá porušování obecně závazných právních předpisů ve svém okolí. Často občané požadují vyřešit nadměrný hluk v okolí restaurací a heren stanovením obligatorní zavírací doby, zamezit a pokutovat znečišťování chodníků psími exkrementy a dožadují se vytlačení osob se sociálními problémy z okolí stanic metra apod. Bohužel musím konstatovat, že městské …

pokračování

16. 01. 2008

Jak je to s nočním klidem ?

Komise Rady Městské části Praha 8 pro bezpečnost a veřejný pořádek prakticky na svém každém jednání řeší několik podání občanů týkající se porušování nočního klidu pohostinskými zařízeními, restauracemi, hernami, nočními bary apod. Občané se obrací na komisi především se žádostí o stanovení určité hodiny, od které by byl daný podnik uzavřen, nejčastěji navrhují desátou hodinu večerní. Položme si tedy otázku, jak je možné občanům pomoci. Odpověď na tuto otázku není jednoduchá.

Bezpečnostní komise, z hlediska své působnosti, která je zákonem o hlavním městě Praze vymezena jen jako poradní …

pokračování

16. 05. 2007

Reformy ?

Před parlamentními volbami postavila ODS svou volební kampaň na modré šanci. Celá země byla poseta billboardy, na kterých nám ODS sdělovala, jak se všichni budeme mít skvěle. Jen pro připomenutí – snížené daně z příjmu na patnáct procent, restrukturalizace sociálních dávek, dárky pro důchodce, kteří dostanou přidáno 1000 Kč měsíčně, zdravotní sestřička měsíčně uspoří 2650 Kč a tak dále. Jistě si všichni vzpomínáme na ty krásné usmívající se lidi, jakoby okopírované z propagačních tiskovin jehovistů. Anebo slavné kolečko, které nám pomáhalo …

pokračování

16. 04. 2007

Říkám ano radarové základně

Radarová základna armády Spojených států amerických je téma, které již několik měsíců hýbe českými médii. Prakticky nemine dne, kdy by se v českých denících neobjevil článek či názor předního českého politika či komentátora přiklánějící se na tu či onu stranu. Se stejnou frekvencí obíhají po internetu více či méně demagogické informace o hrozivém vlivu radaru na lidský organismus, s tím že některé zacházejí tak daleko, že srovnávají obranou radarovou základnu USA s okupací ČSSR vojsky Varšavského paktu v roce …

pokračování

ČSSD Praha 8

Zenklova 27/576
180 00 Praha 8

ovv.praha8@cssd.cz

+420 246 035 966
+420 721 029 892