Bezpečí na Osmičce?

Článek na téma úrovně bezpečí v Praze 8.

Zajištění bezpečí na území naší městské části v následujících letech chceme klást nejvyšší prioritu. Bezpečnost a ochrana před násilím patří mezi základní lidské potřeby a nikdo jistě nechce žít tam, kde bude mít obavy o svůj život, majetek či zdraví svých blízkých. Každý z nás chce mít jistotu, že na ulici je bezpečno, svůj automobil nalezneme ve stejném stavu tam, kde jsme jej zaparkovali a dovolenou si nechceme nechat kazit myšlenkami, že se náš byt stal předmětem zájmu nezvaných hostů. Znepříjemnit život nám mohou krom kriminálních událostí také takové, které „jen“ znepříjemňují život – hluk deroucí se z hospody v nočních hodinách, hlučící bezdomovci na lavičce poblíž našeho domu, feťáci na dětských hřištích a podobně.

Prevence vůči výše popsaným negativním jevům je pro nás zásadní prioritou. Proto uděláme vše, aby naše Osmička byla opravdu bezpečnou lokalitou. Zabezpečíme účinnou a viditelnou spolupráci mezi státní a městskou policií. Zavedeme adresný systém okrskářů tak, aby policisté i strážníci byli v ulicích vidět.

Zaměříme se na další rozvoj kamerového systému. Kamerový systém musí být rozšířen na všechna kritická místa, jakými jsou podchody, okolí stanic metra a zastávek MHD, okolí škol, dětských hřišť. Veškerá monitorovaná místa kamerovým systémem budou pod přímím dohledem. Naši strážníci pak mohou velmi rychle zjednat patřičnou nápravu.

ČSSD Praha 8

Zenklova 27/576
180 00 Praha 8

ovv.praha8@cssd.cz

+420 246 035 966
+420 721 029 892